کاربردهای پاف مبل در مبلمان منزل

پاف چیست؟

پاف یا پوف (Pouf) یک لغت انگلیسی است که در فارسی به عنوان کوسن بزرگ و محکم ترجمه می‌شود که به شکل استوانه یا مکعب ساخته می‌شود. در واقع ریشه‌ی این کلمه‌ی انگلیسی کلمه‌ی فرانسوی pouffe به همین معناست. این کوسن بزرگ معمولا به عنوان یک صندلی در گوشه‌ای از منزل، مثلا کنار جاکفشی، یا در بین صندلی های دیگر منزل استفاده می‌شود. پاف ها معمولا در منزل خیلی پرکاربرد و کارآمد هستند. و یکی از ویژگی‌های مثبت بزرگ آن‌ها سبک بودن است، که امکان جابه‌جایی ساده را فراهم می‌سازد. بدین سان می‌توانید به سادگی هرکجا که لازم باشد یک صندلی اضافه برای نشستن بیاورید.

 

چرا پاف ها انقدر محبوب هستند؟

واقعا چرا پاف ها انقدر محبوب هستند؟ دلیل آن بسیار ساده است؛ زیرا پاف همه کاره است! در اتاق خواب، سالن پذیرایی، آشپزخانه و به طور کلی در تمام فضاهای خانه می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. این وسیله‌ی پرکاربرد در شکل ها و اندازه های بسیار متنوع عرضه می شود تا بتوانند در هر فضای مورد استفاده قرار بگیرد. از پاف های کوتاه و سفت‌وسخت گرفته تا پاف های حجیم و نرم که می توانید به راحتی روی آنها لم بدهید! و سومین دلیل محبوبیت آن‌ها تنوع وسیعی از رنگ ها، بافت ها و طرح های مختلف است که حتی شما می توانید پارچه یا چرم روی آن را با مبلمان منزل خود ست کنید.

از پاف به چه منظوری می‌توان استفاده کرد؟

پس از شناخت این وسیله باید دانست در منزل از پاف به چه منظوری استفاده می‌شود؟  از مهمترین کاربردهای پاف می توان به قرار دادن انواع بزرگ و تخت آن در جلوی مبل یا صندلی به عنوان میز قهوه یا میز جلومبلی اشاره کرد. همچنین برخی از آنها می‌توانند یک زیرپایی خوب برای شما باشند. علاوه بر این، پاف ها می توانند دکوراسیون منزل شما را خاص تر و شیک تر جلوه دهند. تنوع در طراحی آن ها باعث شده است تا با هر سلیقه ای سازگار باشند. می توانید از پارچه های تکه دوزی شده و سنتی برای دکوراسیون های شرقی و بوهمی استفاده کنید و برای دکوراسیون های شیک و تجملاتی، می توانید از پارچه ها یا چرم‌هایی که روی آن ها لمسه کار شده بهره ببرید.

پاف های کوچک تر و با ارتفاع کمتر به راحتی می توانند به عنوان یک میز عسلی جذاب در کنار مبلمان منزل شما بنشینند. برخی از آنها نیز می‌توانند برای شما یک صندوقچه باشند! زیرا درب آن‌ها باز می شود و شما می توانید داخل آن وسیله های مختلفی از جمله وسایل مربوط به کفش و یا برخی وسایل اضافه در سالن پذیرایی خود را در آن قرار دهید. برخی از پاف های حجیم و بزرگ که بسیار نرم نیز هستند می‌توانند به عنوان وسیله‌ای برای استراحت‌کردن و کتاب خواندن به کار روند. این پاف‌ها معمولا در گوشه اتاق بیشتر نوجوان ها دیده می شوند و در رنگ‌های بسیار جذابی نیز موجود هستند.

برخی از پاف ها را نیز میتوانید در گوشه‌ای از اتاق خواب یا سالن پذیرایی قرار داده و روی آن یک گلدان زیبا بگذارید. در این موارد سبک بودن پاف همان ویژگی خارق العاده‌ی آن است. که باعث می شود شما بتوانید هر زمانی که خواستید از آن در مکانی دیگر استفاده کنید. مثلاً از همین زیرگلدانی می‌توانید به عنوان یک چهارپایه برای برداشتن وسیله ای استفاده کنید. یا اگر خواستید کنار میهمانان خود بنشینید و صندلی به اندازه کافی وجود نداشت، از آن استفاده کنید.

این وسیله فوق العاده جذاب علاوه بر مبلمان خانگی در بین چیدمان مبلمان رستورانی نیز مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. خصوصاً در فضاهای کوچک که گنجایش صندلی های زیاد با حجم بزرگ را ندارند خوش می‌درخشند.

این نوشته در Style ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.